Afandou

Turistické středisko Afandou se nachází na severojižním pobřeží ostrova Rhodos přibližně 20 kilometrů od hlavního města ostrovu a 5 kilometrů od větší obce Faliraki. Jedná se o menší vesnici, která je plně vybavena veškerými důležitými podniky. Návštěvníci zde najdou jak restaurace a taverny, tak také několik obchodů s potravinami a všudypřítomné obchůdky se suvenýry. Afandou nabízí dlouhou pětikilometrovou pláž, která je široká přibližně 50 až 100 metrů. Za pláží se nacházejí jakési neudržované zahrady, které pokrývá naváty písek a za komunikací leží jednotlivé hotelové kapacity. Jejich poloha není příliš šikovná, jelikož musí turisté ujít na pláž poměrně dlouhou vzdálenost. Tu jim ovšem může pomoci překonat turistický vláček, který tady pravidelně jezdí a může je zavézt také do sousedních letovisek.

Mimo samotné místní pláže v Afandou, která je pokrytá pískem a menšími oblázky, lze dojít i na další pláže. Krásná je třeba pláž Ladika anebo pláž nazvaná po slavném herci Anthony Quinn. Ta leží zhruba 5 kilometrů severním směrem a dá se na ni dojít pěšky. Pokud ale nechcete strávit celý den na nohou, tak je lepší sem dojet autem. Afandou je ideální buď pro turisty, kteří se rozhodnou veškerý svůj volný čas na dovolené trávit u mořských břehů anebo jako vynikající výchozí bod pro ty, kteří mají automobil a chtějí objevovat přírodní a kulturní krásy ostrova. Bez automobilu je Afandou opravdu pouze místem, kde se dá jen užívat vodních radovánek.

Z míst, která se nenacházejí opravdu moc daleko, bychom měli jmenovat alespoň jeskyně Erimokastro Caves, které leží severovýchodním směrem od letoviska a zaujmou nádhernými krasovými scenériemi.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.69 CZK

USDUSD = 22.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist