Liapades

Romanticky ladění letovisko Liapades se nachází na západních březích ostrova Korfu v zátoce se stejným jménem, tedy Liapades. Celá oblast, v níž se středisko rozkládá, je poměrně značně ovlivněna zemědělstvím, což lze zjistit již při samotném pohledu na okolní krajinu. Kolem zátoky se nachází velká pole, farmy a v neposlední řadě také vinice. Každodenní život místních obyvatel živících se zemědělstvím kontrastuje s pobřežím, kde si užívá dovolenou spousta turistů.

Pláž v samotném Liapades není příliš velká, ale v blízkém okolí leží větší množství dalších menších zátok, kde si lze najít i soukromí. Charakter pláže je především oblázkový. I díky tomu je zde doslova křišťálová voda, což láká zejména potápěče k úžasným ponorům. K tomu, abyste spatřili mořské živočichy, mnohdy stačí i obyčejný šnorchl. Úchvatná je zejména zdejší příroda vyznačující se velkou členitostí pobřeží a mnohými menšími i většími jeskyněmi. Rodiny s dětmi vyrážejí hlavně na Liapades Rovinny Beach, která disponuje velmi pozvolným vstupem do moře. Pláž ovšem není nikterak vybavena. Na většinu pláží se dá dostat buď pomocí vypůjčeného motorového člunu anebo díky lodnímu taxi.

Milovníci procházek mohou zavítat třeba do původní vesnice Liapades, která uchvátí hlavně tradičním způsobem života místních obyvatel. Vidět tady lze tradiční kostelík a několik taveren a klasických domků, které se na Korfu stavěly. Hlavní město Korfu se nachází od Liapades pouze 20 kilometrů, takže je ideální jej a jeho památky zařadit do svého programu. Tři kilometry od Liapades leží také lokalita zvaná Paleokastritsa, které je dle legend jedním ze třech míst, jež jsou opředena slavnou legendou o ithackém králi Odysseovi a zkamenělé lodi. Velmi oblíbeným se také stal výlet na proslulou Paradise Beach.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.69 CZK

USDUSD = 22.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist