Paros - řecké ostrovy

Pohodu a klid byste hledali na své dovolené jen poskrovnu, ale vždy to chce mít trochu štěstí a narazí na krajinu, která vám bude vyhovovat. Přesně takový je i ostrov Paros, který se teprve teď pokouší dohnat věhlas dalších ostrovů, které ho již dokázali předběhnout ve své slávě i návštěvnosti. Paros však nabízí stejně kvalitní dovolenou, kterou očekáváte od všech řeckých ostrovů, takže zanevřít na tento klenot Egejského moře by byla obrovská chyba, která by vás mohla mrzet.

V dřívějších dobách bychom při zmínce o ostrovu Paros okamžitě dodali věhlasný kvalitní bílý mramor, ze kterého bylo vytesáno mnoho soch – jako příklad by mohla posloužit socha Venuše Mélské od známého antického sochaře Praxitela. Tento mramor byl hojně využíván, z čehož vyplývá, že sochy z něj najdeme po celém Řecku, ale nejen v něm.
Díky pozdějšímu objevení krás ostrova Paros si místní krajina zachovala původní ráz. Vesničky i obyvatelé mají hodně daleko do moderního světa, ale i tak jejich návštěva jistě naladí každého turistu už jen díky tomu, že si zde užijete takovou pohodu, která je zcela nezbytná pro to, abychom mohli odjíždět z dovolené spokojeni.

Paros navštěvují hlavně ve velké míře surfaři, kteří zde nachází vynikající podmínky pro svůj sport. Stejně jako lidé, jejichž hlavním záměrem je kvalitní a ničím nerušený odpočinek. Všechny skupiny turistů si na tomto ostrově přijdou na své. Velice blízko máte odsud do Athén, které se jistě vyplatí navštívit.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist