Doprava po Řecku

Řecko nabízí velmi široké možnosti cestování, které se ovšem odvíjí čistě od toho, na kterém místě se momentálně turisté nacházejí.

S leteckou dopravou po celém Řecku

Je logické, že infrastruktura pevninské části Řecka je mnohem lépe propojena než jednotlivé lokace na ostrovech. Asi nerychlejším způsobem dopravy je vnitrostátní letecká doprava. Ta je zajišťována linkami Olympic Airways, které létají na všechna lokální i hlavní řecká letiště. Mimo tuto společnost zajišťuje lety také soukromá Aegean Airlines. Dostat se pomocí letadel lze jak z pevninské destinace na ostrv, tak i na jinou destinaci v pevninském Řecku.

Řecko po železnici

Další možnost dopravy představuje železnice. V Řecku jsou zbudovány dva hlavní drážní koridory. První vede z Athén do Soluně a druhý ze Soluně směrem na jih. Asi nejrychlejší přepravou na dráze jsou vlaky Intercity. velmi známou a oblíbenou dráhou je horská trasa mezi středisky Diakotto a Kalavryta.

Spolehlivá autobusová doprava

Autobusová doprava v Řecku je také poměrně spolehlivá. Spoje, které pendlují mezi městy, jsou označeny zelenou barvou a spoje městské hromadné dopravy poznáte podle barvy modré. Určitou možnost skýtají také vozidla taxislužby. Z pohledu ceny není cestování taxíky až tolik nevýhodné, jelikož jejich ceny jsou pevně stanoveny státem. Příplatky se ovšem počítají třeba za zavazadla o hmotnosti přesahující 10 kilogramů anebo za vjezd do přístavu, nádraží anebo za jízdu v noci. Za tu zaplatí turisté dvojnásobnou cenu!

Skvělý nápad je vypůjčit si auto

Ideální volbou jak procestovat Řecko jsou automobily vypůjčené v některé ze zdejších půjčoven. K tomu, aby mohli čeští řidiči jezdit po Řecku, potřebují pouze platný řidičský průkaz vydaný na území Českém republiky. Kromě řidičského průkazu je třeba také zelená karta jako doklad o pojištění automobilu či motocyklu. Pravidla silničního provozu v Řecku se velmi podobají těm, která platí v České republice. Tolerance je v Řecku u alkoholu, jehož množství je povoleno do 0,2 promile. V období sezóny panuje v Řecku velmi silný provoz. Mnohdy je třeba dávat pozor na řidiče motocyklu a jednostopých vozidel vůbec, jelikož se může stát, že vás budou předjíždět ze všech stran. Za použití dálnic se v Řecku platí. Půjčovny automobilů se nacházejí v poměrně velkém množství, a to jak na pevninské části Řecka, tak i na ostrovech. Půjčit si lze na mnoha místech i jízdní kola. Poslední možnost dopravy skýtá cestování trajektem, který pendluje mezi jednotlivými ostrovy.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.69 CZK

USDUSD = 22.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist