Řecko a jeho počasí

Řecko je stoprocentně zemí, jež láká turisty i díky velmi příjemnému počasí, které tady v průběhu roku panuje. Chlubit se může poměrně nízkou oblačností, s čímž souvisí i relativně nízký úhrn srážek. Podnebí se liší zejména podle polohy jednotlivých částí Řecka. Převládá pochopitelně středomořské klimatické pásmo, které je charakteristické zejména pro pevninskou část Řecka a některé ostrovy. Toto pásmo je charakteristické zejména poměrně mírnými, ale zato hodně deštivými zimami a naopak dlouhými suchými léty umožňujícími nerušené koupání a prohlížení místních památek. Severní část Řecka má spíše středozemské klima, což znamená, že zimy zde jsou již o něco tužší a srážky častější. Zajímavou lokalitou je Egejská oblast, kde jsou letní vedra o něco snesitelnější díky poměrně často vanoucím severním větrům. Zimy jsou mnohem méně deštivé, než je tomu na Jónských ostrovech.

Řecké počasí vás příjemně překvapí

Průměrná teplota na území Řecka se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, přičemž v letním období se vyšplhá rtuť v teploměru i na nějakých 35 stupňů Celsia a mnohdy i výše. Nejtepleji je pochopitelně v jižní části Řecka, kde nejsou rozhodně v období sezony výjimkou teploty přesahující 40 stupňů Celsia. Nejvíce srážek spadne v severovýchodní části Řecka. Podnebí v tomto státu je také ovlivňováno známými čerstvými větry zvanými meltémi. Ty nejsou nikterak nepříjemné, ba naopak v parném létě na pláži mnohdy osvěží. V srpnu vane z Afriky horký vítr zvaný livas.

Užijte si Řecké ostrovy

Do Řecka se dá pochopitelně vyrazit v jakoukoli roční dobu. Jestliže se turisté vydají na jaře, pak ideálními destinacemi jsou zejména Jónské ostrovy, Kyklady, Kréta anebo Rhodos. Právě tyto ostrovy nabízejí naprosto fenomenální flóru, jejíž květenství vykouzlí z dovolené nezapomenutelný zážitek. Jarní ceny jsou také příjemné a místní lidé jsou na turisty příjemní. Letní sezóna je pochopitelně obdobím, které turisté využívají naprosto nejhojněji. Moře je v létě poměrně teplé a ideální z pohledu koupání. Prohlídka památek však mnohdy ve velkých vedrech není zrovna příjemná. Ceny se v období sezony, tedy hlavně v červenci a srpnu, šplhají nahoru. Řecko na podzim je ovšem také kouzelné. Noci se prodlužují a člověk se může oddávat lenošení. Mořské břehy jsou prázdnější a soukromí na nich je mnohem větší. Koupat se ještě pochopitelně dá a srážky nejsou četné. Jako ideální se jeví zejména jižní oblasti Řecka, kde převládá stále ještě docela velké horko. Zima je obdobím, kdy se do Řecka jezdí pouze na poznávací zájezdy po jednotlivých památkách. Turisté však musí počítat se srážkami, které jsou v severní části někdy i sněhové.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.69 CZK

USDUSD = 22.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist